czwartek, 18 sierpnia 2016

Motoryzacja 2017

Branża motoryzacyjna napędza wzrost gospodarek Europy Środkowej. 

W 2015 roku przychody 500 największych firm w Europie Środkowej wzrosły średnio o 3,5% wobec symbolicznego wzrostu o 0,3% w 2014 roku. 


  1. Groclin
  2. Inter Cars
  3. Grupa Auto Partner
  4. Sanok Rubber Company
  5. Ursus
___
Branża motoryzacyjna napędza wzrost gospodarek Europy Środkowej. W 2015 roku przychody 500 największych firm w Europie Środkowej wzrosły średnio o 3,5% wobec symbolicznego wzrostu o 0,3% w 2014 roku. Największy wpływ na taki wynik miał sektor wyrobów przemysłowych, który w dużej mierze napędzany jest przez dynamiczny wzrost branży motoryzacyjnej. Jak na tle innych krajów regionu wypadły polskie firmy? Wyniki badania 500 największych przedsiębiorstw w Europie Środkowej komentuje Patryk Darowski z Deloitte.

___
Firma Ursus ma widoczne wsparcie ze strony polskiego rządu. W moim przekonaniu, jeśli obecna strategia nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, do zarządu Ursusa, zostanie wprowadzony nowy skład personalny, odpowiadający za rozwój oraz sprzedaż spółki. To jeden z flagowych, biznesowych "okrętów" obecnego rządu. Powyższa świadomość, utrzymuje mnie w przekonaniu, że URSUS jest jedną z najciekawszych propozycji inwestycyjnych najbliższych lat.
___

  • Ursus: opóźnienia w Afryce obniżyły przychody (wnp.pl)
    Przyczyną były opóźnienia w rozpoczęciu wysyłek w ramach umowy z tanzańską spółką National Development Corporation o wartości 55 mln dolarów. (...) Niższe przychody ze sprzedaży krajowej o 6% r/r, spowodowane opóźnieniami w realizacji wniosków o dofinansowanie w ramach programu unijnego PROW na lata 2014-2020

wskaźnik C/WK = 1

URSUS to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. 

Profilem Spółki jest produkcja i sprzedaż ciągników oraz maszyn rolniczych. W ofercie produktowej, Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują światowym liderom, a dzięki włączeniu do naszej oferty sprawdzonych maszyn rolniczych, URSUS S.A. zyskuje zupełnie nowe możliwości rozwoju szerokiego asortymentu wyrobów. Naczelną ideą Spółki jest wytwarzanie różnorodnych maszyn i urządzeń, nacechowanych europejską jakością wykonania i dobrą ceną. 

Ursus S.A. jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie wszystkie nasze działania skupiamy na rozwoju i promocji marki, zarówno w Polsce jak i na rynkach eksportowych. Ursus S.A. tradycyjnie reprezentuje polski kapitał. Posiadamy zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście, Biedaszkach Małych k. Kętrzyna i Opalenicy. Produkty URSUS S.A., odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc znakomitą tradycję z nowoczesnością i wysoką jakością.

Ursus na stooq.pl
Ursus na Bankier.pl
Strona - ursus.com.pl

___
Wybrane artykuły:


___
Po początkowych problemach z eksportem, Ursus przebojem zdobywa rynek niemiecki i stawia sobie kolejne cele. Jeszcze w tym roku chce uruchomić sprzedaż w dwóch kolejnych krajach Unii Europejskiej. Tym razem na celowniku są Włochy i Francja. To może być rekordowy pod względem eksportu rok dla producenta polskich ciągników.

- Tylko w zeszłym miesiącu, dzięki uruchomieniu sprzedaży w Niemczech, obroty wzrosły nam trzykrotnie. Na razie mamy trzech dilerów maszyn rolniczych na terenie Niemiec i cały czas rozszerzamy tę siatkę - chwali się Mariusz Lewandowski, rzecznik Ursusa.

Po ostatnim sukcesie producenci z Lublina idą za ciosem i już zapowiedzieli, że w tym roku uruchomią sprzedaż w kolejnych, silnych pod względem rolnictwa, krajach Unii Europejskiej.

- Staramy się by jeszcze w tym roku polskie maszyny były już dostępne we Włoszech i Francji - informuje nas rzecznik prasowy.

Polacy zdają sobie sprawę, że cel, jaki sobie postawili jest nie tylko ambitny, lecz także może być trudny do realizacji. Choć Ursus spełnia wszystkie przepisy unijne, to nie sposób wykluczyć podobnym problemów, jakie miał w Niemczech. Kilka miesięcy temu zachodni urzędnicy niesłusznie zablokowali eksport ciągników z Polski. Problem rozwiązała dopiero interwencja ministra Mateusza Morawieckiego.

- Szczególnie obawiamy się Francji. Znamy jedną z polskich firm, która od kilkunastu lat stara się wejść na tamtejszy rynek. Polacy byli na tyle zdeterminowani, że chcieli przenieść swoją siedzibę do Francji, ale i to nie pomogło - mówi Lewandowski.

- Fabryka w Lublinie pracuje pełną parą. Produkcja maszyn na rynki europejskie to jedno, równolegle realizowane są także zamówienia z Afryki. Tylko do Tanzanii trafi w tym roku blisko 2400 ciągników. To efekt umowy podpisanej przez Ursus w październiku zeszłego roku - przyznaje Lewandowski.

Maszyny Ursusa poza polskim rynkiem dostępne są m.in. w Czechach, Belgii, Holandii czy Pakistanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz